Blog Toggle

Muzeum Misiów w Zakopanem

Muzeum Misiów w Zakopanem

Dzisiejsza propozycja z cyklu Ciekawe miejsca przeznaczona jest dla tych najmłodszych. Mowa o Muzeum Misiów w Zakopanem, które otwarte zostało na początku tego roku. Znajdziemy w nim bogatą kolekcję pluszowych misiów różnej wielkości, informacje o historii pluszaków oraz zbiory porcelany z motywami misiowymi.

Jedną z większych atrakcji jest z pewnością gablota z koncertującymi misiami. Po wciśnięciu przycisku wysłuchać możemy kilku piosenek “wykonywanych” przez tańczące misie – np. Let the Sunshine In z musicalu Hair. Kolejną atrakcją jest Góralska Rodzina Misiów naturalnej wielkości. Zdjęcie przy tak dużych pluszakach to dla dzieci bardzo oryginalna pamiątka z pobytu w stolicy polskich Tatr.

Strona internetowa Muzeum Misiów

Zabawki zgromadzone są w dwóch salach wystawowych. Zobaczyć możemy m. in. misia wiktoriańskiego, misia motocyklistę oraz przedstawicieli wielu zawodów. Są też scenki rodzajowe z udziałem misiów, kolekcja małych porcelanowych figurek oraz informacje o historii powstania tej jakże popularnej wśród dzieci zabawki.

W muzeum znajdziemy również tajemnicze małe drzwi… Gdy spytacie się co za nimi się znajduje, to dowiedzie się, że jest to miejsce, do którego w nocy, po zamknięciu muzeum, wszystkie misie udają się spać… Dla każdego dziecka takie historie i samo miejsce z tyloma misiami jest niezapomnianą przygodą.

Cennik biletów (stan na 14/04/2013):

normalny – 10 zł

ulgowy – 8 zł

grupowy (min 4 osoby) – 8 zł / osobę

specjalne ceny dla grup szkolnych

 

Muzeum czynne jest codziennie w godzinach 10 – 19.

 

Fanpage “Muzeum Misiów” na Facebook’u

Dodaj komentarz

ShutDown
%d bloggers like this: