O Apetycie na Świat Toggle

 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.Mark Twain

 

O Apetycie na Świat

Niezależnie od tego, czy wybierzecie się z nami na krótką wycieczkę, czy w długą podróż możecie być pewni, że dołożymy wszelkich starań, by na długo pozostały w Was pozytywne wspomnienia. Promujemy aktywny styl życia – dostosowany do możliwości wszystkich uczestników naszych wyjazdów. Bo chodzi przecież o to, by dobrze się wspólnie bawić, poznawać nowe miejsca oraz ludzi i w ten sposób odpoczywać i poszerzać swoje horyzonty. Bo tacy sami jesteśmy – kochamy podróże i chcemy dzielić się z Wami pięknem Polski, Europy i Świata.

#tooinspiredtobetired

W trakcie wypraw staramy się wniknąć w lokalną kulturę, poznawać ją od środka. Unikatowe doświadczenia, które powstają w wyniku takiego podróżowania są bezcenne – jesteśmy bliżej odwiedzanych miejsc, ich mieszkańców. Podróżujemy etycznie – dbając o to, by nasza wyprawa była nie tylko wypoczynkiem dla nas, ale realnym wsparciem lokalnej społeczności. Dlatego wolimy noclegi w lokalnych guest house’ach i hostelach od tych w sieciowych hotelach.

Z każdego wyjazdu staramy się wycisnąć tyle ile się da. Wierzymy, że mnogość atrakcji daje poczucie satysfakcji po zakończonej podróży. I dlatego przy okazji wypraw wyznajemy zasadę “Too Inspired To Be Tired!”.

Apetyt na Świat. Na tropie przygody – każdego dnia!

 

Bezpieczeństwo

Działamy zgodnie z literą prawa, szczególnie z ustawą o usługach turystycznych. Posiadamy wpis do rejestrów organizatorów i pośredników turystycznych (numer zaświadczenia 489), prowadzonego przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Nasza gwarancja turystyczna (polisa ubezpieczeniowa o numerze GT 85/2017) opiewa na kwotę 75 000 EUR (331 177,50 PLN) i obejmuje cały świat. Ubezpiecza nas TU Europa.

Na każdej imprezie turystycznej ubezpieczamy Was nie tylko w podstawowym wymaganym zakresie, ale (szczególnie podczas zagranicznych wyjazdów) tak, by każdy Uczestnik miał pełną ochronę (w przypadku górskich wycieczek obejmującą m. in. akcję poszukiwawczo-ratowniczą z użyciem helikoptera).

Gwarancja 2017/2018

Doświadczenie

Posiadamy bogate doświadczenia podróżnicze z wielu państw świata (ponad 80 odwiedzonych krajów). W każdym z nich przeżyliśmy wiele przygód. Wiemy czego unikać, by zapewnić Wam maksimum bezpieczeństwa.Zespół

Piotr Kaźnica

Pomysłodawca, założyciel, właściciel

Na co dzień pracuję w dziale wdrożeń dużej międzynarodowej firmy w branży elektronicznej. W wolnym czasie uwielbiam podróżować, wypoczywać aktywnie, poszerzać horyzonty, czerpać radość z poznawania nowych miejsc, ludzi i kultur. Tym samym chcę się dzielić z Wami. Organizuję rajdy krajoznawcze, wyprawy, trekkingi, spływy kajakowe, wycieczki, i wiele wiele innych aktywności. Jestem instruktorem kajakarstwa Polskiego Związku Kajakowego.

Anita Michalak

Uwielbiam podróżowanie. Po Azji podróżowałam przez parę miesięcy – najdłużej – na około 5 miesięcy zatrzymałam się w Indiach. Czas spędzony w Indiach dał mi niezłą lekcję przetrwania. Na szczęście w innych krajach było już coraz lepiej.

Pierwszy szok i przerażenie mam już dawno za sobą. Czasami żałuję, że już nie będę mogła tego przeżyć, tym bardziej zazdroszczę tym, którzy maja to przed soba.

Wojciech Prejs

Wojtek sam mówi o sobie, że jest „wychowankiem” Apetytu na Świat. To właśnie podczas wypraw z Apetytem zaraził się miłością do aktywnych podróży. W wyprawach najbardziej lubi poznawanie prawdziwego życia w miejscach, które odwiedza. Lokalne obyczaje, codzienne życie miejscowych, kuchnia – to wszystko uwiecznia w swoich fotorelacjach. Zapalony miłośnik wypraw rowerowych – m. in. Przejechał rowerem całe polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego – od Niemiec, po granicę z Rosją. Otwarty na ludzi i wesoły, a jednocześnie świetnie zorganizowany i konkretny, jest gwarantem udanej zabawy.

Agnieszka Kaźnica

Podróżuję od dziecka. Miałam okazję poznać wiele egzotycznych miejsc, obejrzeć niejeden zapierający dech w piersiach widok, jednak póki co Tajlandia wydaje mi się najciekawszym krajem, do którego trafiłam. W sumie podróżowałam po Azji Południowo-Wschodniej przez 4,5 miesiąca. Jest to bez wątpienia kraj przyciągający wielu turystów, jako że ma do zaproponowania piękno przyrody, gościnność, pyszne jedzenie i dobrą pogodę przez całą suchą porę. Szkoda, że większa część turystów zaczyna i kończy wakacje w Pattaya, która z prawdziwą Tajlandią nie ma za wiele wspólnego. Mnie bardziej zachwyciły okolice Morza Andamańskiego czy Chiang Mai na północy. Nie mam też wątpliwości, co do tego, że jest tam bezpiecznie – podczas drugiej – 3-miesięcznej podróży towarzyszył mi półtoraroczny szkrab.

Michał Witoszyński

Rocznik 81, stanu cywilnego kawalerskiego, wykształcony na uniwersytecie, zameldowany w Gdańsku, ale śledź w sercu. W przeszłości mieszkał w NYC, Wiedniu, Bratysławie, Szkocji, Warszawie. W przyszłości chciałby zamieszkać w Barcelonie, Istambule lub Kapsztadzie.

Pracował w korporacji, organizacji pozarządowej, firmie turystycznej, współpracował z samorządami, agencjami eventowymi, instytucjami kulturalnymi i sportowymi. W przyszłości chciałby prowadzić knajpę, żaglowiec lub prom kosmiczny. Łazikował po polskich górach latem i zimą, turystykował w Alpach i Pirenejach, autostopował od Portugalii po Turcję, rozbijał się z namiotem od Szkocji po Etiopię, włóczył się sam, w parze i w większych grupach.

W przyszłości chciałby zjeść śniadanie w Paryżu, obiad w Bangkoku, a kolację w Wellington. Przejechać rowerem Karakorum, motocyklem Mongolię, autostopem Afrykę Zachodnią, a Rosję koleją transsyberyjską.

Organizował i ogarniał obozy sportowe letnie i zimowe, wycieczki klasowe, zawody sportowe, wyjazdy trekkingowe i akcje grupowe. W przyszłości chciałby zorganizować duży festiwal muzyczny, offroadową przeprawę przez Amazonię albo rejs dookoła świata.

Posiada prawo jazdy, dwie ręce i głowę na karku.

O Michale pisały ostatnio Polskie i zagraniczne media:

podroze.onet.pl: Polak potrafi – ekstremalny wypoczynek na norweskich klifach

turystyka.wp.pl: Norwegia – polski przewodnik zrobił nietypowe zdjęcia na skalnych atrakcjach

Daily Express: Brave or downright MAD? Hiker pitches deckchair on deadly Norway cliff

Ania Majewska

Swoją pasję do podróżowania rozpoczęłam na studiach. To wtedy dwukrotnie uczestniczyłam w programie Work and Travel, co pozwoliło mi odkryć całkiem nowy kontynent, znany mi tylko z telewizji – Amerykę Północną. Zakochałam się! Łącznie spędziłam tam 6 miesięcy, pracując i zwiedzając. Nigdy nie zapomnę emocji, które towarzyszyły mi podczas rejsu statkiem Maid of the Mist tuż pod olbrzymim wodospadem Niagara!

Od 2 lat mieszkam w Dubaju, w mieście które zachwyca, zaskakuje i ma dostęp do morza, bez którego nie wyobrażam sobie żyć. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby Wam pokazać uroki tego magicznego miejsca!


Wojciech Zwierzyński

Moje trzy największe pasje to podróże, góry i fotografia. Podróżowanie pozwala mi zanurzyć się w atmosferę odległych miejsc, poznać kulturę i obyczaje ludzi tam żyjących. Góry to piękne dramatyczne krajobrazy, bliskość dzikiej przyrody, czasem walka z własnymi słabościami. To wszystko staram się pokazać na moich fotografiach. W ciągu ostatnich 10 lat odwiedziłem z aparatem góry Europy, Azji i Ameryki Południowej. Chętnie podzielę się z Wami moimi doświadczeniami.

Opinie Apetytowiczów

Do Apetytu trafiłem przez przypadek, akurat szukałem pomysłu na wakacje i trafiłem w internecie na informacje o wyprawie do Norwegii. Zaryzykowałem i zapisałem się. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę – super ludzie, miła atmosfera, dobra organizacja,  niesamowite widoki. Jestem bardzo zadowolony i czekam na kolejne wyprawy, na które mógłbym pojechać. Polecam.Tomek, Poznań

Minęło kilka dni a ja nadal czuję klimat jarmarku w Dreźnie. Dzięki dobrze zaplanowanej wyprawie, nawet nie byłam zmęczona, a to kawał drogi. Kiedy zamknę oczy, widzę nadal barokowe, piękne budowle, przepych jarmarcznych straganów, czuję zapach grzańców z dodatkami, słyszę szum Łaby i bicie dzwonów.Irena, Mrzezino

Oficjalnie chciałabym Ci podziękować za fajną wycieczkę, dobrą organizację i miłą atmosferę. Mogliśmy czuć się bezpiecznie bo nad wszystkim czuwałeś, a to bardzo ważne. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja na wspólne podróże z miłym towarzystwem. Czekam na ofertę na Sri Lankę :) Jeszcze raz dzięki.Karolina, Pabianice

Kochasz podróże tak samo jak my?

Dołącz do grona ponad 2000 prenumeratorów naszego newslettera i otrzymuj prosto na swojego maila powiadomienia o najnowszych wydarzeniach oraz kupony rabatowe. Odbierz bon o wartości 25 zł za dołączenie do newslettera!


Masz ciekawy pomysł na wycieczkę lub wyprawę? Masz ochotę przyłączyć się do organizacji wyjazdu lub wyprawy? Napisz mi o tym!

 

Dodaj komentarz

ShutDown
%d bloggers like this: