Blog Toggle

Kurs polarny

Kurs polarny

W grudniowym numerze Travelera znajdziecie ciekawy artykuł o kursie polarnym, który organizowany jest zimą w polskich górach.

Celem takiego kursu jest nauczenie uczestników jak sobie radzić w trudnych zimowych warunkach – wiedza nieoceniona dla każdego, kto planuje wyprawę w zimne rejony. Ale czy aby na pewno tylko dla zapaleńców? Moim zdaniem nie… Zima zbliża się wielkimi krokami, część z nas wybierze się na narty, część w góry… Pomysłów na aktywne spędzanie czasu na śniegu jest wiele. A co jeśli zaskoczy nas śnieżyca (odpukać) gdzieś na rzadko uczęszczanej drodze i utkniemy w zaspach? Wiedza o tym jak radzić sobie na mrozie i jak przetrwać w ekstremalnych warunkach może nam się przydać w najmniej oczekiwanym momencie…

Kurs opisany w Travelerze przeznaczony jest dla osób planujących własne wyprawy i chcą dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu w trudnych warunkach. Organizatorem jest Rafał Król, gdyński podróżnik i zapalony fan zimna. Tegoroczna edycja odbywa się na początku marca w Karkonoszach. Dla osób, które nie mają ambicji prowadzenia własnych wypraw, ale również chciałyby się nauczyć jak przetrwać na mrozie i śniegu organizowany jest w styczniu Kurs zimowy (na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego).

Po więcej informacji zapraszam do grudniowego numeru National Geographic Traveler oraz na stronę internetową organizatora: www.expeditions.pl.

Dodaj komentarz

ShutDown
%d bloggers like this: