Blog Toggle

Spotkanie w przedszkolu

Spotkanie w przedszkolu

Dzisiaj dość nietypowa aktywność, niemniej jednak związana ściśle z turystyką. Na zaproszenie przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola im. św. Joanny Beretty Molla w Straszynie spotkałem się z nimi, by poopowiadać o podróżowaniu.

Od samego początku wszystkie dzieci zostały aktywnie włączone w opowiadanie, pomagały mi rozpakowywać plecak. Razem rozbiliśmy namiot, nadmuchaliśmy matę samopompującą i rozłożyliśmy śpiwór. Gdy miejsce do spania było już gotowe pokazałem jak na biwaku gotujemy. Rozmawialiśmy o właściwym ubiorze i różnych sposobach zabezpieczania ciała przed warunkami atmosferycznymi.

Rozłożyliśmy mapy, omówiliśmy zasadę działania kompasu, itd. Dzieci z zaciekawieniem przeglądały mapy i przewodniki. Hitem okazały się naklejki – dzieciaki z radością oklejały nimi wszystko.

Pokazałem przedszkolakom zdjęcia i filmy z różnych wypraw, a następnie wniosłem do sali kajak. I to był strzał w dziesiątkę. Ja przy okazji nauczyłem się jak na kajaku jednoosobowym zmieścić kilkanaście dzieciaków. Na koniec otrzymałem od dzieci pamiątkową laurkę i wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Nawet nie wiem kiedy minęły dwie godziny…

Była energia! Pełne szaleństwo! I dla mnie i dla dzieci wyśmienita zabawa!

Dodaj komentarz

ShutDown
%d bloggers like this: