poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00 +48 790 380 360

Wycieczki po Europie

Europa – stary kontynent, ziemie rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego po góry Ural, nasz dom. Europa to kolebka kultury i nauki – kontynent ten ma aż 10,2 mln km² i podzielony jest na 46 państw, a każde z nich ma odrębną historię, klimat i ukształtowanie terenu. W Europie jest wiele krajów, do których można się wybrać na wycieczki. Europa to prawdziwy kalejdoskop różnorodności – każdy znajdzie tu coś, co go zachwyci.

Wycieczki po Europie – dlaczego warto znać swój kontynent?

Stare powiedzenie mówi „cudze chwalicie, swego nie znacie” i odnosi się to również do Europy. Na świecie każdy kontynent jest fenomenalny, ale Europa wcale im w niczym nie ustępuje. Wycieczki po Europie mogą być tak samo pasjonujące, jak zwiedzanie nawet najbardziej egzotycznych państw Afryki czy Ameryki Południowej. Europa to cudowna mieszkanka gorących klimatów Hiszpanii i Portugalii oraz przejmujących chłodów Finlandii czy Norwegii. Różnorodny klimat naszego kontynentu sprawia, że możesz zwiedzać i podziwiać całą paletę krajobrazów. Od wysokich gór pokrytych iskrzącym śniegiem, po piaszczyste plaże i bujne gaje oliwne. W Europie są setki, tysiące miejsc na niezapomniane wycieczki. Europa to zarówno wielkie tętniące życiem miasta, jak i urokliwe, odcięte od cywilizacji wsie. To pachnące świerkowe lasy i ogromne wrzosowiska. Cuda przyrody i perły architektury.

Wycieczki w Europie organizowane są do miejsc historycznych z czasów starożytnych – np. Delf w Grecji, Glendalough w Irlandii czy Pompejów we Włoszech, ale też do pięknych parków narodowych oraz miejsc kultu religijnego.

Wycieczki objazdowe – Europa ma wiele do zaoferowania

Jaki jest najlepszy kierunek na wycieczki objazdowe? Europa! Bez wątpienia ten kontynent zachwyca krajobrazami i możliwościami. Nie bez powodu nazywany jest starym kontynentem – wykopaliska archeologiczne pokazują, że protoplaści naszego gatunku osiedlili się tu już w epoce kamienia, ok. 800 000 lat temu, powoli rozwijając kulturę i kształtując kontynent, który znamy dzisiaj.

Europa jest fantastycznym miejscem na różnego rodzaju wyprawy. Europa jest tak ogromna i tak zjawiskowa, że nie musisz szukać mocnych wrażeń na innych kontynentach. Wyprawy w Europie organizowane są nawet do najdzikszych i najpiękniejszych zakątków – tam poznasz kontynent takim, jakim jest naprawę – bogatym, silnym i pięknym.

Poznasz też różnorodność kulturową, zwyczaje i upodobania różnych grup etnicznych. Kraje Europy rozwijały się w dużej niezależności, dzięki czemu każdy wykształcił własną kulturę i sztukę. Dziś możesz to podziwiać w całej okazałości, podróżując i napawając się tym klimatem.