Sielski Weekend s02e01: Kazimierz Dolny Toggle

Impreza już się odbyła! Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia!

Podczas pierwszego w tym sezonie Sielskiego Weekendu odpoczniemy aktywnie w zagubionym wśród kwitnących sadów i pól zakątku. Okolica bardziej przypomina toskańskie wzgórza niż polską wieś. Oprócz rozsmakowania się w naturze i niezwykle smacznej i zdrowej żywności będziemy m.in. pływać kajakami po Wiśle oraz spacerować po Kazimierzu i okolicach (niezwykle klimatyczny Mięćmierz!).

     16 – 18  maja 2014 r.
     Lipowa Dolina k. Kazimierza Dolnego

Wskazówki dojazdu na miejsce

Gdzie jedziemy?

Miejsce docelowe na wyjazdach z cyklu “Sielski Weekend” wybieram zawsze bardzo starannie (patrz: Sielski Weekend nad Bugiem). Zależy mi na tym, by było klimatyczne, wygodne i ulokowane wśród zieleni. Nie inaczej będzie tym razem. Przez dwa i pół dnia oraz dwie noce będziemy komfortowo gościć w pensjonacie Ekopark Lipowa Dolina, na który składa się duży dom z pięcioma pokojami otoczony stuletnimi lipami oraz kryta strzechą drewniana chata z 1863 roku.

Przedrostek Eko- w nazwie nie jest przypadkowy: jedzenie serwowane przez właścicieli jest ekologiczne. Sami wędzą szynki i polędwice, sami robią konfitury. Pensjonat należy do stowarzyszenia Slow Food Polska i takimi właśnie ideami zdrowego i smacznego jedzenia właściciele dzielą się ze swoimi gośćmi. Lipowa bo cała posiadłość otoczona jest 100-letnimi lipami, a Dolina bo pensjonat leży w dolinie między dwoma wzgórzami, a droga do niego prowadzi przepięknym wąwozem.

W Lipowej Dolinie mamy do swojej dyspozycji 20 miejsc noclegowych:

Chata

Stylowa, drewniana chata kryta strzechą pochodząca z 1863 roku.

Na parterze znajduje się starodawna kuchnia z piecem drzewnym, skrzynią na pościel i trzema pojedynczymi łóżkami 90/195 cm. Poza tym w izbie jest duża szafa, kufer na odzież, stół z krzesłami i radio. Okna wychodzą na wschód, południe i północ.

Pokój na poddaszu z łóżkiem małżeńskim 140/200 cm, jednoosobowym 90/200  oraz łóżkiem “królewny Śnieżki” ok 80/180 dla starszego dziecka lub średniego mężczyzny ;-). W pokoju jest także skrzynia na pościel, mała garderoba, stolik z krzesłami i radio.

Przestronna łazienka z prysznicem i wc wyłożona starym drewnem i nowoczesną glazurą. Prysznic ma 100 x 100cm. Nad umywalką wisi lustro z 70-letnią ramą obrazu i lampa z lat 30-tych XX w.

W chacie znajduje się również lodówka, w której można schłodzić małe co nieco… ;-)

Drewniane Domki – Kazimierz Dolny i Kazimierz Górny

Dwa drewniane domki noszące nazwę Kazimierz Dolny i Kazimierz Górny usytuowane są w sadzie, obok wiaty grillowej. Połączone są one wspólną sienią, z której wchodzi się do obu i mogą staowić 2 niezależne od siebie habitaty jak również jedno duże siedlisko na 14-15 osób.

Oba domki mają po dwa poziomy i dwie łazienki – jedna na każdym poziomie. Dolne izby od wewnątrz otynkowane są gliną – natomiast prysznice wyłożone są tynkiem marokańskim. W każdym domku na parterze znajduje się kominek z płaszczem wodnym, który ogrzewa cały domek i stanowi przytulny kącik dla amatorów domowego ogniska.

Kazimierz Dolny posiada 3 pojedyncze łóżka w dolnej izbie (plus łazienka) oraz 2 pokoje dwuosobowe na piętrze. Piętro posiada osobną łazienkę.

Kazimierz Górny posiada także 3 pojedyncze łóżka w dolnej izbie (kominek + łazienka) oraz obszerny pokój na piętrze dla dodatkowych 3-4 osób. Oczywiście z łazienką.

W domkach są ręczniki, czajnik i kubeczki.

 

Co tam będziemy robić?

Oto co nas czeka w trakcie pierwszego w tym roku Sielskiego Weekendu

piątek, 16 maja 2014

W piątek po południu lub wieczorem przyjeżdżamy na miejsce – dojazd we własnym zakresie. W formularzu zgłoszeniowym zaznaczcie skąd jedziecie i czy możecie kogoś zabrać. Będziemy kontaktować osoby z tych samych miast, by zminimalizować koszt przybycia na miejsce. Ja jadę z Trójmiasta i mogę zabrać 3 osoby.

Na miejscu rozlokowujemy się w pokojach, a następnie integrujemy się do woli na ognisku / grillu.

sobota, 17 maja 2014

Śniadanie. Po śniadaniu udajemy się na spływ kajakowy Wisłą (szczegóły poniżej). Transport uczestników i sprzętu na miejsce startu oraz transport powrotny do pensjonatu będzie zapewniony. Po powrocie obiadokolacja, a następnie czas wolny.

Trasa spływu wiedzie przez Małopolski Przełom Wisły, uważany za najbardziej malowniczy fragment najdłuższej rzeki w Polsce. Przełom ma ok. 80 km długości i ciągnie się od okolic Annopola aż do Puław. Na tym odcinku Wisła wcina się między Wyżynę Lubelską, a Wyżynę Kielecko-Sandomierską. Dzięki temu, dolina rzeki została otoczona wysokimi i stromymi brzegami, które sięgają nawet 80 metrów nad poziom wody!

Startujemy na rzece Chodelka, w pobliżu młyna w Szczekarkowie. Chodelka jest spokojną rzeką, dopływem Wisły. Po drodze robimy postój i zwiedzamy rezerwat “Skarpa Dobrska”. Następnie wpływamy do Wisły przy rezerwacie “Krowia Wyspa”, mijamy ruiny zamku w Janowcu, wiatrak obok Mięćmierza, kamieniołomy i kończymy spływ w porcie w Kazimierzu Dolnym. Prawda, że piękna trasa?

niedziela, 18 maja 2014

Spotykamy się  na śniadaniu. Po śniadaniu idziemy pieszo do Kazimierza – zwiedzamy miasteczko. Wchodzimy na Górę Trzech Krzyży i podziwiamy panoramę miasta. Potem spacerujemy do Mięćmierza i Rezerwatu Krowia Wyspa. Wracamy na obiad. Po obiedzie rozjeżdżamy się do domów…

Cena i zapisy

 

395,00 zł

W cenę wliczone są:
  • 2 noclegi w pensjonacie Ekopark Lipowa Dolina
  • Pełne wyżywienie ekologiczne: ognisko/grill, 2 x śniadanie, obiadokolacja w sobotę, obiad w niedzielę
  • Spływ kajakowy Wisłą (Małopolski Przełom Wisły) – wypożyczenie kajaków, wioseł i kamizelek oraz transport uczestników
  • Opieka instruktora kajakarstwa PZKaj
  • Piesza wycieczka do Kazimierza i Mięćmierza
  • Świetna zabawa i relaks z dala od zgiełku
  • Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

  • kosztów dojazdu na miejsce (w zgłoszeniu podawajcie skąd jedziecie i czy macie miejsce w aucie – będziemy Was kontaktować ze sobą, by obniżyć koszt dojazdu; ja mam 3 wolne miejsca z Trójmiasta)
UWAGA! Cena specjalna dla prenumeratorów Newslettera
Przypominam, że prenumeratorzy Newslettera otrzymują kod rabatowy. Jeśli jeszcze nie zaprenumerowałeś Newslettera zrób to teraz – z kodu rabatowego będziesz mógł skorzystać już przy następnej imprezie!

Zapisz się na newsletter!

 

Ilość wolnych miejsc: 2/20

Wolne
Rezerwacja
Zajęte

Dodaj komentarz

ShutDown
%d bloggers like this: