Rodzinne wakacje w Salinko Glamping to radość z obcowania z przyrodą, przygoda dla dzieci, duża dawka ruchu i dobrej zabawy. Będziemy wędrować po Kaszubach, zwiedzać okoliczne atrakcje, pływać kajakami, chodzić po slacklinie. Nie zabraknie gier terenowych, ognisk, sauny, kąpieli w jeziorze. Zobaczymy kaszubskie stolemy, zjemy podpłomyki, spłyniemy rzeką Piaśnicą do morza. Wszystko w kameralnej atmosferze w naszej sielskiej bazie w otoczeniu drzew i jezior.
Nasza baza położona jest w okolicy wsi Salinko. Pole glampingowe z dwóch stron otoczone jest lasem, zaglądają do nas zające i sarny. Wiele gier i zabaw będziemy odbywać, wędrując po okolicznych szlakach. Podczas wyjazdu dzieci będą podzielone na drużyny, których zadaniem będzie zebranie jak największej ilości leśnych naklejek, zdobywanych podczas gier i zabaw. Współpraca i rywalizacja sprawiają, że dzieci starają się i chętnie uczestniczą we wszystkich atrakcjach. A rodzice nie pozostają w tyle, dzielnie kibicując najmłodszym i biorąc udział w konkurencjach.
Trasa kajakowa, która idealnie nadaje się dla początkujących kajakarzy, ale zachwyca i tych, którzy mają już za sobą niejeden spływ. Zaczynamy w okolicy Żarnowca. Podczas spływu podziwiamy malownicze widoki. Czas spływu wynosi około 1,5 – 2,5 godziny. Trasa kończy się na jednej z najpiękniejszych plaż nadbałtyckich – w Dębkach. Po dopłynięciu do mety na pewno skorzystamy z okazji do kąpieli w morzu!
Te dostojne i piękne zwierzęta zobaczymy podczas wizyty w Kniewie. Nakarmimy ptaki specjalnymi ciasteczkami, poznamy wiele ciekawostek na temat strusi, przebiegniemy tor przeszkód z jajem. Nie zabraknie strusiowego live cookingu połączonego z degustacją. W roli głównej – jajecznica, palce lizać! Na farmie są też króliki, lamy i inne zwierzaki.
Dzieciaki podzielone na drużyny staną przed wyzwaniami i sprawdzą swoją wiedzę na temat leśnych roślin, zwierząt, po zapachu rozpoznają zioła. Nie zabraknie też okazji do wykazania się sprawnością fizyczną. Kilkugodzinna zabawa wciągnie też rodziców, którzy będą aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach i sędziować wybrane konkurencje.
Młodzi Odkrywcy przeniosą się na chwilę do XIX wieku. Kaszuby to nie tylko pola i lasy, jest to miejsce, gdzie dostrzec można ślady historii rybaków i gburów zamieszkujących tutejsze tereny. Skansen zwiedzimy z przewodnikiem, który przybliży nam tutejszą historię.
Wieża w Gniewinie to wyśmienity punkt widokowy na okolicę. Wespniemy się po 212 schodkach, by podziwiać widoki na jezioro Żarnowieckie, którego dno położone jest poniżej poziomu morza. Będzie to doskonała okazja, by wytłumaczyć dzieciom, jak działa elektrownia wodna szczytowo – pompowa.
Nie ma wyjazdu Młodych Odkrywców bez gier terenowych. Takie zajęcia to doskonała okazja, by zagłębić tajniki topografii i terenoznawstwa. Nawet w dobie smartfonów warto umieć posłużyć się kompasem i umieć odnaleźć się w terenie. Podczas wyjazdu dzieci wezmą również udział w grze nocnej, dla nich to ekscytujące doświadczenie. Jeśli znajdzie się wolny wieczór i chęci, zrobimy turniej planszówek. Macie swoje ulubione? My posiadamy pół tuzina półek zapełnionych grami, będzie w czym wybierać.
Spacer pośród pól i lasów z pożądanym przez dzieciaki celem – kąpielą w jeziorze. Wędrówka trwa około 2h (6,5 km) w jedną stronę. Po drodze czeka nas wizyta w ambonce, w której ktoś ukrył wiadomość dla Leśnych Ludzi. Jakie zadanie czeka na nich tym razem? Szlak prowadzi do urokliwej plaży nad jeziorem Choczewo. A tam już błogie szaleństwo w jeziorze.
Pobyt w saunie relaksuje, oczyszcza ciało i pozwala się zregenerować. Sauna jest też idealnym miejscem do towarzyskich pogawędek czy rodzinnej integracji. Podczas Lata Leśnych Ludzi czeka nas wieczór w suchej saunie, z której wskoczyć będzie można do zimnej drewnianej bani. Dzieci po całym dniu na świeżym powietrzu też chętnie się zrelaksują.
Przyjazd do Salinka, zakwaterowanie, ognisko z kiełbaskami i integracja, pląsy i zabawy przy ognisku. Dzieci zostaną podzielone na drużyny, każda wymyśli sobie leśną nazwę oraz zbuduje proporczyk z naturalnych elementów.
Lato leśnych ludzi zaczynamy od wędrówki do Choczewa. Po drodze wizyta w ambonce, gdzie na dzieci czekają pierwsze zadania do wykonania. Około godziny 12:30 dojdziemy nad jezioro. Jeśli pogoda będzie sprzyjać – kąpiel i relaks, jeśli woda będzie zbyt zimna – puścimy łódki z kory na wodzie. Po południu powrót do bazy, obiadokolacja. Wieczorem gra w obozowisku oraz przyznanie naklejek-punktów za konkurencje z tego dnia.
Po śniadaniu wyruszymy na spływ kajakowy rzeką Piaśnicą. Celem malowniczej trasy będzie plaża w Dębkach. Jeśli dopisze pogoda, na plaży będzie czas na morskie szaleństwo – kąpiel w falach. Jeśli nie dopisze, możemy morsować😊 Na pewno urządzimy konkurs na najlepszą budowlę z piasku. Woda zaostrza apetyt, a skoro jesteśmy nad morzem, to na obiad zatrzymamy się na rybę w lokalnej restauracji. Po południu kolejna szansa na zdobycie punktów dla swojej leśnej drużyny – tor przeszkód. Rodzice również będą mieli szansę pomóc w zdobyciu leśnych punktów. Wieczór umili nam wspólne oczyszczenie ciała i ducha w saunie.
Czym różni się struś afrykański od emu? Co jedzą strusie, czy chowają głowę w piach? Jak smakuje jajecznica z olbrzymiego jaja? Tego oraz wielu innych ciekawostek dowiemy się podczas wycieczki z przewodnikiem po farmie strusi w Kniewie. Oprócz ptaków na farmie są też lamy, osiołek i inne zwierzaki – dzieci będą zachwycone. Po powrocie do Salinka zjemy pożywny obiad oraz urządzimy bieg terenowy z zadaniami. Wieczorem czas na pieczenie podpłomyków i podziwianie rozgwieżdżonego nieba.
Będąc w okolicy, nie można pominąć wejścia na wieżę Kaszubskie Oko oraz skansenu w Nadolu. Te dwie atrakcje umila nam przedpołudnie. Wizyta nad jeziorem Żarnowieckim to również żywa lekcja techniki – dzieci dowiedzą się, jak działa elektrownia wodna. Obiad w jednej z naszych ulubionych okolicznych restauracji. Tutejszy placek po cygańsku nie ma sobie równych. Wieczór w obozowisku, a gdy się zrobi ciemno – gra nocna – będzie ekscytująco!
Po wspólnym śniadaniu kończymy oficjalny program wyjazdu – podsumowujemy punkty Leśnych Ludzi. Dzień wolny – idealna okazja, by pojechać na plażę, nad jezioro, do Łeby lub w inne miejsca, z których słynie ta część Kaszub i wybrzeża. Podpowiemy i doradzimy, co jeszcze można zobaczyć. Można też poddać się błogiemu relaksowi na terenie glampingu lub odwiedzić jedną z okolicznych stadnin.
Po śniadaniu pożegnanie i wyjazd do domu, wykwaterowanie do godziny 12:00. Możliwość przedłużenia pobytu o kolejną dobę – w cenie 120 zł/dobę/ namiot tradycyjny lub w promocyjnej cenie 440 zł/dobę/namiot glampingowy
Dojazd własny. Baza glampingowa znajduje sie 60 km (1h) od Trójmiasta.
Temperatury latem wahają się od 15°C do około 35°C w dzień. Namioty glampingowe wyposażone są w klimatyzację. Przy rezerwacji noclegu w zwykłym namiocie należy wziąć pod uwagę to, że bywa, iż polskie letnie noce bywają chłodne i należy wyposażyć się w odpowiedni śpiwór.
Wyżywienie wliczone w cenę to obiady/obiadokolacje, wspólnie przygotowywane śniadania oraz owocowe przegryzki. Kolacje we własnym zakresie. W glampingach są kuchnie, jeśli ktoś wybierze nocleg w małym namiocie – otrzymuje palnik i kuchenkę.
Istnieją dwie opcje zakwaterowania – w namiotach glampingowych (3 namioty do wyboru, każdy na 4 osoby) lub w tradycyjnych małych namiotach. Glampingi są wyposażone w kuchnię, łazienkę, łóżka, pościele, ręczniki, ekspres do kawy, itp. O wyborze namiotu glampingowego decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku noclegu w tradycyjnych namiotach należy posiadać śpiwór i karimatę. Sanitariaty dla namiotów – toaleta w recepcji oraz dodatkowe toi-toie i kabina prysznicowa.
Na miejscu uczestnicy poruszają się własnymi samochodami, przejazdów nie ma jednak wiele, maksymalnie 120 km przez cały wyjazd.
Aby potwierdzić wyjazd musi uzbierać się minimum 12 osób, maksymalna ilość uczestników to 22 osoby.
Brak ograniczeń wiekowych!
W cenę wyprawy wliczone jest ubezpieczenie NNW.
lub
(noclegi w małych namiotach tradycyjnych)
(dopłata do noclegów w komfortowym namiocie glampingowym)
TERMIN POTWIERDZONY
Masz grupę znajomych i chcecie jechać na wyprawę w innym terminie? Nie ma problemu – zorganizujemy ją dla Was!
Kliknij przycisk REZERWUJ!, aby sprawdzić dostępne terminy wypraw i dołączyć do grupy!