Wszyscy lubimy aktywne formy spędzania wolnego czasu. Ale duża część z nas również dojazd do pracy lub na uczelnię traktuje jako okazję do ruchu. I tu pojawia się European Cycling Challenge 2015! Europejska rowerowa rywalizacja miast. Dalej! Zapisywać się ludzie i kręcić kilometry dla swojego miasta!
Czym jest ECC2015?
Polska nazwa wydarzenia to Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2015 i jest to cykliczna (coroczna) impreza promująca rower. Trwa od 1 do 31 maja 2015 roku i polega na rywalizacji miast biorących w niej udział. Wygrywa miasto, którego mieszkańcy „wykręcą” najwięcej kilometrów.
Wyzwanie otwarte jest dla wszystkich mieszkańców zgłoszonych miast (w Polsce są to: Gdynia, Gdańsk, Łódź, Warszawa i Wrocław) oraz do osób podróżujących z/do/przez te miasta do pracy, na uczelnię lub w jakimkolwiek inym celu.
Udział w przedsięwzięciu jest darmowy!
Zasady udziału
Zasady udziału w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym zawarte są na stronie przedsięwzięcia: http://www.cyclingchallenge.eu/rules
Poniżej wymieniam je w języku polskim:
- Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2015 (ECC2015) trwa od 1 do 31 maja 2015 r.
- Do Wyzwania można się przyłączyć do 31 maja.
- Dołącz do zespołu z Twojego miasta (o tym jak to zrobić czytajcie poniżej) i przez cały maj rejestruj swoje podróże rowerowe za pomocą darmowej aplikacji Cycling365 – w punkcie 7 znajdziesz opis podróży, które będą kwalifikowane.
- Jeśli nie posiadasz smarfona możesz swoje przejazdy dodać ręcznie (link do instrukcji).
- Jeśli dołączysz do ECC2015 po 1 maja, możesz wprowadzić do systemu przejazdy z wcześniejszych dni.
- Wszystkie rodzaje rowerów mogą wziąc udział w Wyzwaniu – własne lub pożyczone, elektryczne, transportowe, itd.
- Do konkursu kwalifikują się wszystkie przejazdy rowerowe, o ile rower wykorzystywany jest w nich jako środek lokomocji, np. podróże do i z miejsca pracy lub nauki, na zakupy, w celu odwiedzenia przyjaciół, do kina, na basen, itp.
- Treningi sportowe nie będą wliczane do bilansu zespołu.
- Przejazdy o średniej prędkości większej niż 25 km/h i maksymalnej prędkości większej niż 40 km/h, lub dłuższe niż 30 km nie będą wliczane do „głównej klasyfikacji”, ponieważ przyjmuje się, że są to przejazdy sportowe lub przejazdy odbyte innym środkiem transportu niż rower.
- Możliwe jest dołączenie do Zespołu Miasta, w którym się mieszka lub do/z/przez które się przejeżdża.
- W „głównej klasyfikacji” zliczane są jedynie kilometry przejechane w obrębie danego miasta. W „klasyfikacji statystycznej” będą wliczane wszystkie kilometry wszystkich przejazdów.
- Można dołączyć tylko do jednego Zespołu Miasta.
- W obrębie Zespołu Miasta można przyłączyć się do dowolnej podkategorii.
Korzystając z punktu 13. Regulaminu skontaktowaliśmy się ze wszystkimi polskimi miastami biorącymi udział w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym 2015 i stworzyliśmy podzespoły „Apetyt na Świat.
Zachęcam Was do przyłączenia się do naszego podzespołu (o tym jak to zrobić czytajcie poniżej) w obrębie swojego miasta.
Dla najbardziej aktywnych rowerzystów mamy klubowe gadżety i niespodzianki! Dodatkowo niektóre miasta fundują atrakcyjne nagrody (link do strony każdego miasta znajdziecie poniżej).
Jak dołączyć do ECC2015?
Do Europejskiego Wyzwania Rowerowego 2015 może przyłączyć się KAŻDY, a rejestracja jest banalnie prosta i składa się jedynie z kilku kroków:
[button link=”http://www.cyclingchallenge.eu/pl/subscribe” target=”_blank” size=”big” color=”green” type=”glossy”]1. Zarejestruj się na stronie ECC2015, wybierz swoje miasto oraz drużynę Apetyt na Świat[/button]
[button link=”http://www.cyclingchallenge.eu/pl/subscribe” target=”_blank” size=”big” color=”blue” type=”glossy”]2. Zainstaluj aplikację Cycling365 w swoim telefonie[/button]
[button link=”http://www.cyclingchallenge.eu/pl/subscribe” target=”_blank” size=”big” color=”orange” type=”glossy”]3. Przez cały maj staraj się jeździć jak najwięcej na rowerze! ;-)[/button]
Instalacja aplikacji Cycling365
Skorzystaj z poniższych linków lub kodów QR, w celu pobrania i instalacji aplikacji. Następnie zaloguj się za pomocą podanego przy rejestracji e-maila i hasła.
Żeby przy każdym uruchomieniu aplikacji nie trzeba było logować się od nowa wystarczy zaznaczyć opcję „Keep me logged in”.
Aplikacja składa się z 4 zakładek:
Panel główny – to tu przed rozpoczęciem podróży należy wybrać przycisk Start, a po dotarciu do celu zakończyć rejestrowanie przejazdu przyciskiem Stop.
[info_box title=”Ważna uwaga” color=”red” type=”description” icon=”warning”]Aby trasa została zapisana należy pamiętać o kliknięciu przycisku Save track.[/info_box]
W drugiej zakładce znajdują się informacje o przejechanych trasach – Your tracks.
Drugi przycisk pokazuje informacje o tym, do którego miasta jesteś przypisany. To tutaj należy wybrać podgrupę Apetyt na Świat – w zależności od miasta różnie zostały sklasyfikowane:
Gdańsk – Other
Gdynia – Companies
Łódź – Other
Warszawa – Other
Wrocław – Other (pod nazwą Klub Podróżników „Apetyt na Świat”)
Pojawienie się fragmentu roweru przy nazwie sygnalizuje poprawny wybór zespołu.
W trzeciej zakładce będzie można odczytać aktualną klasyfikację, a w czwartej zmienić swoje dane.
[button link=”” target=”” size=”large” color=”green” type=”glossy”]A więc do dzieła![/button]
[button link=”” target=”” size=”large” color=”green” type=”glossy”]Zaczynamy kręcić kilometry dla swojego miasta![/button]
1 komentarz
[…] O tym, czym jest Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2015 i jak można do niego dołączyć możecie przeczytać TUTAJ! […]